17marzec2018

Zwycięzcy konkursu blogowego 2012!

Zwycięzcy konkursu blogowego odebrali nagrody z rąk przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Decyzją Jury, w skład którego weszli przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Fundacji Think!, laureatami konkursu blogowego zostali:

Wyróżnienia otrzymali:
 Michał Lasek, autor bloga „Fundusze Unijne - Teoria... Praktyka... Zmiany!” – za przedstawienie wielu projektów z bardzo różnych dziedzin życia w Tychach i zebranie ponad 18 tysięcy odwiedzin. Opiekunem ucznia jest pan Bartosz Kiszewski reprezentujący Zespół Szkół numer 4 im. Janusza Groszkowskiego w Tychach.

 Łukasz Marszałek, Joanna Jędrzejak i Kinga Zembska, autorzy bloga „EuroFundusze w Krotoszynie” – za zamieszczenie ponad 170 zdjęć unijnych inwestycji i stworzenie mapy opisywanych projektów w powiecie krotoszyńskim. Opiekunem uczniów jest pan Robert Szczotka reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.

Adrian Oniszczuk, autor bloga „Bielskie projekty unijne” – za stworzenie ciekawie zmontowanych filmów o projektach w Bielsku oraz spójny i atrakcyjny wizualnie projekt bloga. Opiekunem ucznia jest pan Sławomir Niedźwiecki reprezentujący II Liceum Ogólnokształcące im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.

III miejsca zajęli: 
Aleksandra Jackowiak i Aleksandra Grześkowiak, autorki bloga „Rowerem przez Mapę Przemian” – za oryginalny pomysł stworzenia serialu „Moda na Fundusze Europejskie” i przejechanie wielu kilometrów na rowerach w poszukiwaniu unijnych projektów. Opiekunem uczennic jest pan Krzysztof Pyrzyk reprezentujący Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej.

Grzegorz Wieczorkiewicz, autor bloga „Fundusze Unijne zmieniają naszą rzeczywistość” – za umieszczenie ponad 50 postów opisujących śląskie projekty i skrupulatne dokumentowanie na blogu wszystkich źródeł informacji. Opiekunem ucznia jest pan Bartosz Kiszewski reprezentujący Zespół Szkół nr 4 im. Janusza Groszkowskiego w Tychach.

Adam Sibik, Tomasz Gonciarz i Agnieszka Miszewska, autorzy bloga „Na Śląsku dużo się dzieje” – za czteromiesięczne ciekawe relacje o unijnych inwestycjach w regionie i za profesjonalny wygląd bloga. Opiekunem uczniów jest pani Agnieszka Bilska reprezentująca Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 14 w Gliwicach.

II miejsca zajęli:
Adam Makowski, Franciszek Czerwiński i Klaudiusz Bajołek, autorzy bloga „Unijna Metamorfoza Poznania” – za rzetelne i atrakcyjne w formie udokumentowanie wielu poznańskich projektów, przeprowadzenie ankiety i zebranie dużej liczby komentarzy. Opiekunem uczniów jest pani Małgorzata Biernacka reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Hanna Holeksa, Agnieszka Kajzerek i Jakub Bazgier , autorzy bloga „Pawłowickie Metamorfozy” - za stworzenie wiadomości „PMNews”, zamieszczenie aż 66 postów opisujących unijne inwestycje w gminie Pawłowice i wykorzystanie różnorodnych narzędzi multimedialnych. Opiekunem uczniów jest pani Marta Florkiewicz-Borkowska reprezentująca Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach.

I miejsce zajęli 
Bartłomiej Niespodziany i Anna Barnaś, autorzy bloga „Puławskie Przemiany” – za dziennikarskie, autorskie wpisy na temat zmian w Puławach i okolicy dzięki Funduszom Europejskim, ciekawe zdjęcia i walory estetyczne bloga, interakcję z czytelnikami, a także za osiągnięcie wysokich wskaźników odwiedzin i komentarzy. Opiekunem uczniów jest pani Agnieszka Przeździecka reprezentująca Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach. 

Wszystkim laureatom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!