16marzec2018

Blogi i filmy uczniowskie

Uczniowie wcielili się w role dziennikarzy, fotografów, kamerzystów i blogerów, by pokazać, jak zmienia się ich okolica pod wpływem środków unijnych. Zobaczcie efekty ich pracy!
Uczniowie w swoich filmikach i serwisach pokazali, jak zmienił się ich region pod wpływem środków unijnych. Zarejestrowali skutki zrealizowanych projektów i reakcje mieszkańców swoich miejscowości wobec zachodzących przemian. Bohaterami swoich wywiadów uczynili osoby, dla których Fundusze Unijne stały się impulsem do zmiany życia zawodowego i osobistego.
 
Wykazali się umiejętnością kręcenia krótkich, syntetycznych, często zabawnych filmów, wzbogaconych niejednokrotnie o ciekawe dodatkowe efekty graficzne. Poprowadzili blogi kreatywnie i multimedialnie, poprzez posty, zdjęcia, filmy, podkasty i prezentacje, dając wyraz sprawnemu posługiwaniu się nowoczesnymi technologiami i umiejętnością szukania informacji w internecie.
 
Warto obejrzeć je z uczniami na lekcji, jako wstęp lub podsumowanie zajęć o Funduszach Europejskich lub zachęcić uczniów do obejrzenia filmów i blogów w domu, jako źródła wiedzy o projektach unijnych zrealizowanych w waszej okolicy.
 
Wszystkie filmy oraz blogi, które zostały nadesłane na trzy edycje konkursu, zostały umieszczone na Interaktywnej Mapie Przemian, a dodatkowo filmy na kanale YouTube - Mapa Przemian. SERDECZNIE POLECAMY!!!